• Impregnat Soft Shell Proof Spray-On 300ml Nikwax 441P01
 • Impregnat Soft Shell Proof Spray-On 300ml Nikwax 441P01

Impregnat Soft Shell Proof Spray-On 300ml Nikwax 441P01

Producent: Nikwax
Kod produktu: 441P01
 • Łatwa w użyciu, bezpieczna i bardzo wydajna impregnacja wodoodporna w sprayu do odzieży softshell.
status_icon
52,99 zł
/ szt.
43,08 zł netto
Dodaj do ulubionych
Parametry techniczne:
Kod producenta:
441P01
IImpregnat Soft Shell Proof Spray-On 300ml Nikwax 441P01

IImpregnat Soft Shell Proof Spray-On 300ml Nikwax 441P01

Łatwa w użyciu, bezpieczna i bardzo wydajna impregnacja wodoodporna w sprayu do odzieży softshell.

 • Impregnacja zaprojektowana specjalnie do odzieży typu softshell.
 • Nadaje trwałą hydrofobowość, odświeża właściwości oddychające i utrzymuje wewnętrzną zdolność do przenoszenia wilgoci.
 • Łatwa i szybka aplikacja za pomocą atomizera.
 • Najwyższa jakość impregnacji bez konieczności aktywacji termicznej.
 • Zalecany do Windstopper.
Impregnat Soft Shell Proof Spray-On 300ml Nikwax 441 - Sposób użycia
 1. Dlaczego właściwości oddychające zależą do hydrofobowości?

  Wodoodporna odzież soft shell oddychająca najprawdopodobniej zapoci się i zawilgnie w środku, kiedy będzie używana w warunkach deszczowych. Jeżeli warstwa zewnętrzna wchłonie wodę, odzież może utracić do 70% swoich właściwości oddychających. Dlatego dla zapewnienia wygody konieczne jest zachowanie warstwy hydrofobowej (DWR) po zewnętrznej stronie kurtki. Z czasem warstwa ta zaniknie i trzeba ją będzie odnowić środkiem Nikwax SoftShell Proof™.


 2. Odzież soft shell zapewnia wszechstronność.

  Tkaniny softshell łączą pożądane właściwości tradycyjnej odzieży i polarów wodoodpornych, aby poprawiać komfort użytkownika, jednocześnie zapewniając ochronę w większości warunków pogodowych. Softshells jest oddychający i rozciągliwy, a przy tym jest bardzo hydrofobowy i chroni przed wiatrem. Ubrania te dopasowują się do ciała osoby je noszącej, pozwalają wilgoci wydostawać się na zewnątrz, a jednocześnie nie przemakają i chronią przed zimnym wiatrem. Softshells zapewnia wszechstronną warstwę zewnętrzną, która poradzi sobie z większością warunków pogodowych. Aby zachowa hydrofobowość i właściwości oddychające, należy dopilnować, by zachowana została trwała powłoka wodoodporna (DWR). Nikwax SoftShell Proof™ został specjalnie zaprojektowana tak, by zachowywać maksymalną wydajność tkanin softshell.


 3. Odzieży soft shell jest dla ludzi aktywnych, dużo przebywających na wolnym powietrzu.

  Każdy, kto jest aktywny na świeżym powietrzu, tam, gdzie panuje wilgoć, odniesie korzyść z noszenia oddychającej, wodoodpornej odzieży soft shell. Nieważne, czy jesteś alpinistą, rowerzysta, czy wyprowadzasz psy, jesteś farmerem, czy geodetą pracującym na świeżym powietrzu – odzieży softshell zapewni komfort i ochronę.


 4. Używaj środka Nikwax SoftShell Proof™, kiedy Twoja odzieży softshell nasiąknie wodą.

  Odzieży softshell może chłonąć wodę tylko dlatego, że jest zabrudzona. Przede wszystkim spróbuj wyczyścić odzieży soft shell środkiem Nikwax Tech Wash®, a jeżeli jest ona dość nowa albo niedawno była ponownie impregnowana, samo czyszczenie wystarczy do wzmocnienia trwałej hydrofobowości (DWR). Ale jeżeli odzież jest już znoszona, trzeba odnowić jej DWR poprzez użycie środka Nikwax SoftShell Proof™ po uprzednim wyczyszczeniu jej środkiem Nikwax Tech Wash®.


 5. Oddychająca odzieży soft shell potrzebuje środka Nikwax SoftShell Proof™, by móc nadal spełniać swoją rolę.

  Alternatywne produkty do impregnacji to często aerozole na bazie rozpuszczalników. Mogą być tworzone na bazie wody i fluoropochodnych węglowodoru. Produkty w aerozolu są łatwopalne. Fluoropochodne węglowodoru stanowią potencjalne zagrożenie dla środowiska, a na dłuższą metę – dla zdrowia użytkowników.

  Nikwax SoftShell Proof™ to produkt bezpieczny w użytkowaniu z oddychającą odzieżą softshell. Jest oparty na wodzie, niepalny, nie zawiera lotnych związków organicznych (związki VOC) ani fluoropochodnych węglowodoru. Nikwax SoftShell Proof™ został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla oddychającej odzieży softshell: zapewnia trwałą hydrofobowość (DWR), zachowując przy tym właściwości oddychające.

  Nikwax SoftShell Proof™ nie wymaga ciepła do wytworzenia DWR, dlatego dla uzyskania najlepszych efektów nie jest potrzebne suszenie w suszarce automatycznej.


 6. Jeżeli twoja odzieży soft shell nie ma warstwy zdolnej do przenoszenia wilgoci, używaj produktów Nikwax SoftShell Proof™.

  Ważne jest używanie odpowiednich środków do impregnacji wodoodpornej. Nikwax SoftShell Proof™ Spray-On jest fantastyczny do odzieży softshell z warstwą zdolną do przenoszenia wilgoci, ponieważ zapewnia trwałą hydrofobowość (DWR) nie ograniczając jej właściwości. Jeżeli jednak odzież nie ma warstwy zdolnej do przenoszenia wilgoci, korzystając ze środków Nikwax SoftShell Proof™ Wash-In nie pominiesz żadnego miejsca (pełne pokrycie DWR!). Łatwo również stosować go w pralce.


 7. Jak Nikwax SoftShell Proof™ Spray-On chroni.

  Nikwax SoftShell Proof™ Spray-On można łatwo i szybko nałożyć w czasie prania w pralce, a wysokie trwałej hydrofobowości (DWR) powstaje podczas suszenia na powietrzu. Nie ma już potrzeby suszenia odzieży w suszarce automatycznej, oszczędza się energię i chroni najbardziej delikatną, starszą odzież przed działaniem gorącego powietrza. Nikwax SoftShell Proof™ Spray-On został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla oddychającej odzieży soft shell: na pojedynczych włóknach pozostawia elastyczną warstwę hydrofobową, co pozwala oparom wilgoci przedostać się na zewnątrz, zachowując właściwości oddychające.

  Aplikacja sprayem pozwala na bezpośrednią pielęgnację miejsce, które tego najbardziej potrzebują (np. łokci lub szwów kurtki), i nie osłabią zdolności do przenoszenia wilgoci przez membrany.


 8. Podobnie jak wszystkie produkty Nikwax, Nikwax SoftShell Proof™ jest bezpieczny w użyciu.

  Nikwax bardzo stara się zminimalizować wpływ środków Nikwax na środowisko i użytkowników. Środki do impregnacji Nikwax powstały na bazie wody (WaterBased), nie zawierają aeozoli, są niepalne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Nie zawierają niebezpiecznych rozpuszczalników ani lotnych związków organicznyc (związków VOC), są całkowicie wolne od fluoropochodnych węglowodoru (które – jak wykazano – na długo pozostają w środowisku i wiąże się je z poważnymi problemami zdrowotnymi).


 9. Nakładaj środki Nikwax SoftShell Proof™ ręcznie.
  • Aby uzyskać najlepszy efekt należy przed impregnacją odzieży wyprać w Nikwax Tech Wash®. Środek może być stosowany na wilgotne powierzchnie nie trzeba ich suszyć przed impregnacją. Wstrząsnąć przed użyciem. Postępować zgodnie z instrukcją na etykiecie.
  • Rozłożyć impregnowany, mokry przedmiot na czystej powierzchni. Jeżeli jest to kurtka powinna być zapięta na zamek.
  • Trzymać butelkę w odległości 15cm od przedmiotu.
  • Nanieść impregnat równomiernie na zewnętrzną powierzchnię impregnowanego przedmiotu.
  • Odczekać 2 minuty. Wetrzeć nadmiar środka. Szczególnie istotne w przypadku tkanin o urozmaiconej teksturze.
  • Sprawdzić, czy cała powierzchnia została dokładnie pokryta impregnatem.
  • Odczekać 2 minuty. Nadmiar środka usunąć wilgotną szmatką

 10. Odzież zabezpieczona środkiem Nikwax SoftShell Proof™ Wash-In nie potrzebuje ciepła do wytworzenia trwałej hydrofobowości (DWR).

  Suszyć na powietrzu lub przy niskiej temperaturze w suszarce bębnowej jeśli zezwala na to etekieta produktu.


 11. Nikwax SoftShell Proof™ Spray-On przewodnik po objętości.

  Zawartość butelki jest wystarczająca aby zaimpregnować 1-2 szt. odzieży, zależnie od materiału.


Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Totalna Wyprzedaż!

Kliknij i zobacz produkty w specjalnych cenach

Dostawa

Szybka wysyłka

Serwis

Oferujemy serwis i naprawę

Zwrot

Zwrot do 14 dni dla osób fizycznych

Gwarancja

Zyskujesz gwarancję na produkty

Tax Free

Zwrot VAT dla podróżnych

Raty i Leasing

Raty i leasing z decyzją w 15 minut

Opinie naszych klientów
Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 92 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-27
Najprzyjemniejsza, najszybsza obsluga z jaka mialem do czynienia. Pozdrawiam
2022-03-31
Dobry kontakt. Mała obsuwa ze strony producenta. Ale szybko wyjaśnione, skorygowane i załatwione.
pixel