• Środek piorący do odzieży wodoodpornej Tech Wash 5L Nikwax 185P01
 • Środek piorący do odzieży wodoodpornej Tech Wash 5L Nikwax 185P01

Środek piorący do odzieży wodoodpornej Tech Wash 5L Nikwax 185P01

Producent: Nikwax
Kod produktu: 185P01
 • Techniczny środek czyszczący do prania odzieży wodoodpornej
status_icon
289,99 zł
/ szt.
235,76 zł netto
Dodaj do ulubionych
Parametry techniczne:
Kod producenta:
185P01
Środek piorący do odzieży wodoodpornej Tech Wash 5L Nikwax 185P01

Środek piorący do odzieży wodoodpornej Tech Wash 5L Nikwax 185P01

Światowy nr 1 łatwy w użyciu, bezpieczny, wysokiej wydajności środek czyszczący do przeciwdeszczowej odzieży i sprzętu. Bezpiecznie oczyszcza, odświeża zdolność do oddychania oraz nadaje właściwości wodoodporne.

 • Bezpieczny sposób czyszczenia wodoodpornej odzieży oraz akcesoriów.
 • Dokładnie czyści już w 30°C.
 • Odświeża impregnację (DWR) oraz oddychalność.
 • Zalecany do Gore-Tex® oraz eVent®.
Środek piorący do odzieży wodoodpornej Tech Wash 5L Nikwax 185 - Sposób użycia
 1. Dlaczego właściwości oddychające zależą od hydrofobowości?

  Wodoodporna odzież oddychająca najprawdopodobniej zapoci się i zawilgnie w środku, kiedy będzie używana w miejscach, w których panuje wilgoć. Jeżeli warstwa zewnętrzna wchłonie wodę, odzież może utracić do 70% swoich właściwości oddychających. Dlatego dla zapewnienia wygody konieczne jest zachowanie trwałej hydrofobowości (impregnacji DWR) kurtki. Nikwax Tech Wash® ożywi DWR, a co za tym idzie – właściwości oddychające twojej odzieży.


 2. Wodoodporna odzież powinna być oddychalna.

  Kiedy ciężko pracujemy, pocimy się. Parujący pot nas ochładza, dzięki czemu czujemy się dobrze. Ale kiedy pada deszcz, chcemy uniknąć przemoczenia, dlatego wkładamy odzież wodoodporną, która nas ochroni.

  Tkanina wodoodporna musi pozwolić, by przedostawała się przez nią para, czyli żeby "oddychała", bo inaczej nasz pot nie będzie mógł wyparować. W efekcie przegrzejemy się i będziemy mokrzy od kondensacji. Ponadto, jeżeli zewnętrzna tkanina naszej odzieży wchłonie wodę i przemoknie, jej zdolność do oddychania będzie zmniejszona, przez co poczujesz się lepki i mokry.

  Nikwax Tech Wash® ożywi trwałą hydrofobowość (impregnacja) (DWR) zapobiegając wchłanianiu wody, utrzymując właściwości oddychające i zapewniając suchość i wygodę.


 3. Wodoodporna, oddychająca odzież jest dla ludzi aktywnych, dużo przebywających na wolnym powietrzu.

  Każdy, kto jest aktywny na świeżym powietrzu, tam, gdzie panuje wilgoć, skorzysta z noszenia oddychającej, wodoodpornej odzieży. Nieważne, czy jesteś alpinistą czy wyprowadzasz psy, farmerem czy geodetą pracującym na świeżym powietrzu – będziesz potrzebował dobrej odzieży przeciwdeszczowej.


 4. Używaj środka Nikwax Tech Wash®, kiedy twoja wodoodporna odzież i sprzęt nasiąka wodą.

  Wodoodporna odzież i sprzęt mogą wchłaniać wodę, ponieważ trwała hydrofobowość (DWR) została osłabiona przez brud, albo dlatego, że były czyszczone konwencjonalnymi środkami piorącymi. Brud przyciąga wodę, a domowe detergenty pozostawiają osad przyciągający wodę (hydrofilowy), przez co tkanina przemaka, gdy używana jest w miejscach, w których panuje wilgoć.

  Jeżeli odzież wodoodporna lub sprzęt są stosunkowo nowe albo zostały niedawno zabezpieczone impregnatem Nikwax, wówczas czyszczenie środkiem Nikwax Tech Wash® nie tylko usunie zanieczyszczenia, takie jak brud czy pozostałości po domowych detergentach, ale również odświeży powłokę DWR (impregnację).


 5. Pamiętaj, aby do czyszczenia używać odpowiednich produktów.

  Konwencjonalne środki czyszczące pozostawiają osad przyciągający wodę (hydrofilowy), maskujący trwałą hydrofobowość (DWR), przez co materiały chłoną wodę i przemakają, kiedy używane są w miejscach, w których panuje wilgoć. Dlatego należy ich unikać przy czyszczeniu odzieży i sprzętu wodoodpornego. Produkty, które służą, jednocześnie do czyszczenia i impregnowania są mało skutecznymi środkami czyszczącymi i mogą zamknąć pod warstwą impregnatu brud na ubraniu.

  Używaj Nikwax Tech Wash® do dokładnego i bezpiecznego czyszczenia odzieży i sprzętu wodoodpornego, do odświeżania powłoki DWR (impregnacji) i właściwości oddychających.


 6. Nie musisz ponownie impregnować po każdym czyszczeniu.

  Regularne czyszczenie zwiększy wydajność Twojego ubrania. Przy regularnym czyszczeniu, będzie możliwe wyczyszczenie go 5-6 razy środkiem Nikwax Tech Wash® zanim będzie konieczna reimpregnacja. Jeżeli sam Nikwax Tech Wash® nie odnowi trwałej hydrofobowości (DWR) ubrania (np. woda nie perli się na powierzchni tkaniny), czas ponownie je zaimpregnować, korzystając z odpowiedniego środka impregnującego Nikwax.


 7. Jak Nikwax Tech Wash® dba o Twój sprzęt.

  Nikwax Tech Wash® to lider na rynku; został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla oddychalnych tkanin wodoodpornych.

  Nikwax Tech Wash® to bardzo skuteczny środek czyszczący. Ponadto odnawia istniejącą warstwę hydrofobową (DWR) i wzmacnia właściwości oddychające. Jest to bezpieczny sposób dokładnego czyszczenia wodoodpornej odzieży i sprzętu.

  Aplikowanie środka w pralce jest szybkie, łatwe i sprawia, że cała odzież jest dokładnie wyczyszczona.


 8. Podobnie jak wszystkie produkty Nikwax, Nikwax Tech Wash® jest bezpieczny w użyciu.

  Nikwax bardzo stara się zminimalizować wpływ środków Nikwax na środowisko i użytkowników. Nikwax unika w swoich środkach czyszczących takich składników jak olej palmowy pochodzący z plantacji niezrównoważonych ekologicznie.

  Nikwax Tech Wash® jest przyjazny dla środowiska, bezpieczny, powstały na bazie wody i ulega biodegradacji.


 9. Używaj środka Nikwax Tech Wash® w pralce.
  • Przed praniem w Tech Wash® należy usunąć uporczywe zabrudzenia za pomocą gąbki lub szczoteczki nylonowej. Usunąć wszystkie elementy nie nadające się do prania. Wstrząsnąć przed użyciem. Postępować zgodnie z instrukcją na etykiecie. Nie wolno używać detergentów.
  • Usunąć ewentualne pozostałości proszku z dozownika.
  • Umieścić odzież w pralce, prać jednorazowo nie więcej niż 2 szt. odzieży.
  • Wlać 3 pełne nakrętki (150 ml) przy średniej/twardej wodzie lub 2 pełne nakrętki (100 ml) przy miękkiej wodzie.
  • Postępować zgodnie z instrukcją na etykiecie producenta odzieży.

 10. Środek Nikwax Tech Wash® można również nakładać ręcznie.
  • Użyć rękawiczek gumowych
  • Zamoczyć odzież w ciepłej wodzie w wannie lub misce.
  • Wlać 3 pełne nakrętki (150 ml) przy średniej/twardej* wodzie lub 2 pełne nakrętki (100 ml) przy miękkiej wodzie.
  • Płukać trzykrotnie w zimnej wodzie, aż stanie się klarowna.

  *Jeżeli twój czajnik jest pokryty kamieniem tzn., że masz twardą wodę.


 11. Odzieży zabezpieczanej środkiem Nikwax Tech Wash® nie trzeba suszyć przed ponowną impregnacją.

  Jeżeli produkt nie wymaga ponownej impregnacji, suszyć na powietrzu lub przy niskiej temperaturze w suszarce bębnowej jeśli zezwala na to etekieta producenta odzieży.

  Jeżeli zamierzasz ponownie zaimpregnować uprany produkt, nie ma potrzeby najpierw go suszyć. Do impregnacji odzieży z membraną zalecany jest środek Nikwax TX.Direct®; do impregnacji osprzętu i namiotów Nikwax Tent & Gear SolarProof®. Stosuj Nikwax Cotton Proof™ do impregnacji odzieży z bawełny, poliestru o właściwościach bawełny, brezentu.


Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Totalna Wyprzedaż!

Kliknij i zobacz produkty w specjalnych cenach

Dostawa

Szybka wysyłka

Serwis

Oferujemy serwis i naprawę

Zwrot

Zwrot do 14 dni dla osób fizycznych

Gwarancja

Zyskujesz gwarancję na produkty

Tax Free

Zwrot VAT dla podróżnych

Raty i Leasing

Raty i leasing z decyzją w 15 minut

Opinie naszych klientów
Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 92 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-08
5/5
2022-01-01
super
pixel