• Preparat do impregnacji odzieży przeciwdeszczowej TX.Direct® Wash-In 300ml Nikwax 251P01
 • Preparat do impregnacji odzieży przeciwdeszczowej TX.Direct® Wash-In 300ml Nikwax 251P01

Preparat do impregnacji odzieży przeciwdeszczowej TX.Direct® Wash-In 300ml Nikwax 251P01

Producent: Nikwax
Kod produktu: 251P01
 • Bezpieczna, wyjątkowo skuteczna i wydajna impregnacja do oddychającej odzieży przeciwdeszczowej.
status_icon
47,99 zł
/ szt.
39,02 zł netto
Dodaj do ulubionych
Parametry techniczne:
Kod producenta:
251P01
Preparat do impregnacji odzieży przeciwdeszczowej TX.Direct® Wash-In 300ml Nikwax 251P01

Preparat do impregnacji odzieży przeciwdeszczowej TX.Direct® Wash-In 300ml Nikwax 251P01

Bezpieczna, wyjątkowo skuteczna i wydajna impregnacja do oddychającej odzieży przeciwdeszczowej.

 • Nadaje właściwości hydrofobowe.
 • Zachowuje oddychalność materiału.
 • Najwyższa jakość impregnacji bez konieczności aktywacji termicznej.
 • Nadaje trwałą hydrofobowość, odświeża właściwości oddychające - w pralce.
 • Zalecany do Gore-Tex® oraz eVent®.
Preparat do impregnacji odzieży przeciwdeszczowej TX.Direct® Wash-In 300ml Nikwax 251 - Sposób użycia


 1. Dlaczego właściwości oddychające zależą od hydrofobowości?

  Wodoodporna odzież oddychająca najprawdopodobniej zapoci się i zawilgnie w środku, kiedy będzie używana w miejscach, w których panuje wilgoć. Jeżeli warstwa zewnętrzna wchłonie wodę, odzież może utracić do 70% swoich właściwości oddychających. Dlatego dla zapewnienia wygody konieczne jest zachowanie trwałej hydrofobowości (DWR) kurtki. W końcu ono zaniknie i trzeba go będzie odnowić środkiem Nikwax TX.Direct®.


 2. Wodoodporna odzież musi być oddychalna.

  Kiedy ciężko pracujemy, pocimy się. Parujący pot nas ochładza, dzięki czemu czujemy się dobrze. Ale kiedy pada deszcz, chcemy uniknąć przemoknięcia, dlatego wkładamy odzież wodoodporną, która nas ochroni.

  Tkanina wodoodporna musi pozwolić, by przedostawała się przez nią para, czyli żeby "oddychała", bo inaczej nasz pot nie będzie mógł wyparować. W efekcie przegrzejemy się i będziemy mokrzy od kondensacji. Ponadto, jeżeli zewnętrzna tkanina naszej odzieży wchłonie wodę i przemoknie, jej zdolność do oddychania będzie zmniejszona, przez co poczujesz się lepki i mokry.

  Nikwax TX.Direct® wspomaga trwałą hydrofobowość (DWR), zapobiegając absorpcji wody, a jednocześnie utrzymując zdolność do oddychania, zapewniając ci suchość i wygodę.


 3. Wodoodporna, oddychająca odzież jest dla ludzi aktywnych, dużo przebywających na wolnym powietrzu.

  Każdy, kto jest aktywny na świeżym powietrzu, tam, gdzie panuje wilgoć, odniesie korzyść z noszenia oddychającego, wodoodpornego ubrania. Nieważne, czy jesteś alpinistą, czy wyprowadzasz psy, jesteś farmerem, czy geodetą pracującym na świeżym powietrzu – będziesz potrzebował dobrej odzieży przeciwdeszczowej.


 4. Używaj środka Nikwax TX.Direct®, kiedy twoja odzież przeciwdeszczowa nasiąka wodą.

  Odzież przeciwdeszczowa może chłonąć wodę tylko dlatego, że jest zabrudzona. Przede wszystkim spróbuj wyczyścić ubranie środkiem Nikwax Tech Wash®, a jeżeli jest ono dość nowe albo niedawno było impregnowane, samo czyszczenie wystarczy do odnowienia hydrofobowej warstwy (DWR). Ale jeżeli odzież jest już znoszona, należy odnowić jej warstwę DWR poprzez użycie środka Nikwax TX.Direct® po uprzednim wyczyszczeniu jej środkiem Nikwax Tech Wash®.


 5. Oddychająca odzież przeciwdeszczowa potrzebuje środka Nikwax TX.Direct®, by móc nadal spełniać swoją rolę.

  Alternatywne produkty do impregnacji to często aerozole na bazie rozpuszczalników. Inne produkty mogą być tworzone na bazie wody i fluoropochodnych węglowodoru. Produkty w aerozolu są łatwopalne. Fluoropochodne węglowodoru stanowią potencjalne zagrożenie dla środowiska, a na dłuższą metę – dla zdrowia użytkowników.

  Nikwax TX.Direct® to produkt bezpieczny w użytkowaniu z oddychającymi tkaninami wodoodpornymi. Jest oparty na wodzie, niepalny, nie zawiera lotnych związków organicznych (związki VOC) ani fluoropochodnych węglowodoru. Nikwax TX.Direct® został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla oddychającej odzieży wodoodpornej: zapewnia trwałą hydrofobowość (DWR), zachowując przy tym właściwości oddychające. Nikwax TX.Direct® nie wymaga ciepła do wytworzenia DWR, dlatego dla uzyskania najlepszych efektów nie jest potrzebne suszenie w suszarce automatycznej. Z upływem czasu, kiedy odzież z klejonymi szwami się starzeje, osłabia się klej z taśmy, przez co szwy są słabsze i bardziej podatne na wysokie temperatury. Dlatego lepiej jest unikać suszenia w suszarkach automatycznych.


 6. Odpowiednie czyszczenie może być równie ważne jak impregnacja wodoodporna.

  Używanie odpowiednich środków czyszczących jest równie ważne jak używanie odpowiednich produktów do impregnacji. Konwencjonalne detergenty pozostawiają na tkaninach cienką warstwę chłonącą wodę, neutralizującą jej trwałą hydrofobowość (DWR). Dlatego zawsze należy czyścić odzież wodoodporną środkiem Nikwax Tech Wash®. Trzeba pamiętać, że sam brud ogranicza hydrofobowość, tak więc regularne czyszczenie wzmocni właściwości tkaniny.


 7. Jak chroni Nikwax TX.Direct® Wash-In.

  Nikwax TX.Direct® Wash-In to lider na rynku. Można go łatwo i szybko nanieść w czasie prania w pralce, a bardzo wydajna warstwa hydrofobowa (DWR) powstaje podczas suszenia na powietrzu. Nakładanie środka w czasie prania w pralce daje pewność, że środek przejdzie przez odzież, dotrze do szwów, tasiemek, a także tkaniny. A także, ponieważ nie ma już potrzeby suszenia odzieży w suszarce automatycznej, oszczędza się energię i chroni najbardziej delikatną, starszą odzież przed działaniem gorącego powietrza. Nikwax TX.Direct® Wash-In został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany dla oddychającej odzieży wodoodpornej: na pojedynczych włóknach pozostawia elastyczną warstwę hydrofobową, co pozwala oparom wilgoci przedostać się na zewnątrz, zachowując właściwości oddychające.


 8. Podobnie jak wszystkie produkty Nikwax, Nikwax TX.Direct® jest bezpieczny w użyciu.

  Nikwax bardzo stara się zminimalizować wpływ środków Nikwax na środowisko i użytkowników. Środki do impregnacji Nikwax powstały na bazie wody nie zawierają aeozoli, są niepalne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Nie zawierają niebezpiecznych rozpuszczalników ani lotnych związków organicznych (związków VOC), są całkowicie wolne od fluoropochodnych węglowodoru (które – jak wykazano – na stałe pozostają w środowisku i wiąże się je z poważnymi problemami zdrowotnymi).


 9. Używaj środków Nikwax TX.Direct® Wash-In w pralce.
  • Aby uzyskać najlepszy efekt należy przed impregnacją usunąć wszystkie elementy nie nadające się do prania i wyprać (w osobnym cyklu prania) w Nikwax Tech Wash®. Nie trzeba ich suszyć przed impregnacją.
  • Usunąć ewentualne pozostałości proszku z dozownika.
  • Umieścić max 2 szt. czystej odzieży w pralce.
  • Wlać po 2 pełne nakrętki (100ml) impregnatu na każdą sztukę odzieży.
  • Nastawić cykl prania "materiały syntetyczne", na temperaturę 30º i niskie obroty.
  • Nie należy prać w pralce odzieży, jeżeli taśma podklejająca szwy uległa zniszczeniu, odkleiła się.*
  • Aby zachować wodoodporne właściwości odzieży należy przed impregnacją wyprać ją w Nikwax Tech Wash®. Nie wolno używać detergentów.
  • *W starej lub znoszonej odzieży źle przyklejona taśma do szwów może się samoczynnie odklejać. Można ją przykleić ponownie po impregnacji i wysuszeniu używając odpowiedniego kleju.


 10. Środki Nikwax TX.Direct® Wash-In można nakładać ręcznie.
  • Użyć rękawiczek gumowych.
  • Zamoczyć 1 szt. czystej odzieży w 6 l. ciepłej wody, w wannie lub misce.
  • Wlać 50ml impregnatu TX.Direct®.
  • Środek powinien być dobrze rozprowadzony w wodzie. Pozostawić na 5 min. odzież do nasiąknięcia i ponownie przemieszać.
  • Płukać w zimnej wodzie, aż stanie się klarowna.

 11. Odzież zabezpieczona środkiem Nikwax TX.Direct® nie potrzebuje ciepła do wytworzenia trwałej warstwy hydrofobowej (DWR).

  Suszyć na powietrzu lub przy niskiej temperaturze w suszarce bębnowej jeśli zezwala na to etykieta produktu.


Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Totalna Wyprzedaż!

Kliknij i zobacz produkty w specjalnych cenach

Dostawa

Szybka wysyłka

Serwis

Oferujemy serwis i naprawę

Zwrot

Zwrot do 14 dni dla osób fizycznych

Gwarancja

Zyskujesz gwarancję na produkty

Tax Free

Zwrot VAT dla podróżnych

Raty i Leasing

Raty i leasing z decyzją w 15 minut

Opinie naszych klientów
Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 92 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-07-14
Wszystko ok zgodne z opisem.
2021-09-08
polecam
pixel